Makyaj — 25 Ocak 2011 15:18

Fondöten mi, pudra mı?

Yazar

Hangisinin sizin için daha doğru bir tercih olduğunu merak ediyorsanız işte size birkaç ipucu…

Fondöten; cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Pudra ise size hem pürüzsüz, hem de mat bir görünüm armağan eder. Üstelik sadece bir tanesini seçmek zorunda değilsiniz! İkisini beraber kullanarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Fondöten uygularken; doğal bir görünüm için cilt renginizle tam uyum sağladığından emin olmalısınız. Daha açık renk bir fondöten çok solgun ve koyu renk bir fondöten ise doğal olmayan bir görüntüye sebep olur. Sıvı fondöteni parmaklarınızın ucuyla, göz altlarınız ve göz kapaklarınızı da unutmadan yüzünüze yaydırmanız teninizle bütünleşmesi açısından çok önemlidir.

Pudra ise özellikle yağlı ciltlerde çok başarılı sonuçlar verebilir. Cildi matlaştırır ve parlamasını önler. Sıkıştırılmış pudralar daha çok tercih edilir. Toz pudralar ise fondöten uyguladıktan sonra daha kusursuz bir görünüm sağlamak için çok daha uygundur. Son yıllarda en çok tercih edilen ise doğal, mineralli pudralar olmuştur. Mineralli pudralar doğal yapısı sayesinde cildin nefes almasını sağlar.Bu pudralar genellikle toz yapıdadır ve gerek fondötenin üzerine gerekse tek başına kullanım için idealdir.

Yorum yaz

— Zorunlu *

— Zorunlu *